Jak urządzić przytulną sypialnię?

Jak urządzić przytulną sypialnię?

Jak urządzić idealną sypialnię? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób. I całkowicie słusznie. Sypialnia to miejsce, gdzie odpoczywamy, regenerujemy się po dniu pełnym wyzwań. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że brak snu bądź jego zła jakość negatywnie wpływa na nasze zdrowie i smopoczucie. 

Sypialnia skrojona na miarę naszych marzeń…

Najważniejszym sprzętem ww każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Jego minimalna szerokość dla dorosłej osoby, to 160 centymetrów. Oczywiście, nie zawsze możemy pozwolić sobie na oddzielną sypialnię. W takich przypadkch, to salon pełni tę funkcję. W takich sytuacjach rolę łóżka pełni najczęściej rozkładana kanapa. To rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Dodatkowo tego typu meble wyposażone są w pojemniki na pościel, które sprawiają, że znacznie łatwiej możemy utrzymać porządek. 

Oczywiście samo łóżko to jeszcze nie wszystko potrzebne jest też miejsce do przechowywania. W dużych pomieszczeniach możemy spokojnie postawić na komodę i szafę wolnostojącą. Natomiast jeśli nasza sypialnia jest bardzo mała to zdecydowanie lepiej sprawdzi się szafa narożna czy wnękowa. To ostatnie rozwiązanie ma bardzo  wiele zalet. Przede wszystkim szafę wnękową można zaprojektować od A do Z. Jej wnętrze będzie idealnie dopasowane do naszych wymagań. W zależności od potrzeb możemy mieć więcej półek, szuflad bądź drążków. Wysokość tych ostatnich również możemy dopasować do naszego wzrostu.

Dzień i noc

Przed pójściem spać upewnijmy się, że nasza sypialnia jest dobrze przewietrzona. Zawsze rób to, nawet zimą. Po drugie, wyjmij rośliny doniczkowe z pokoju. W nocy zabierają nam bezcenny tlen. Dekoracja sypialni wpływa również na jakość naszego snu. Po pierwsze, sypialnia powinna mieć wystarczająco dużo cienia. Dzięki temu nasze mózgi są lepiej wypoczęte. Po drugie, ograniczmy ilość stymulacji, radio czy telewizor należy na stałe usunąć z sypialni.

Jeśli chodzi o zaciemnienie to w tym przypadku firany nie wystarczą.  Zwłaszcza jeśli okna naszej sypialni wychodzą na ulicę, na której przez całą noc palą się latarnie. Dodatkowo firany nie zapewnią nam też intymności. Dlatego wystrój okna dobrze jest uzupełnić roletami, żaluzjami czy zasłonami. Ilość opcji do wyboru jest przeogromna. Firany i zasłony powinny korespondować z resztą wystroju.

Osoby szczególnie wrażliwe na światło powinny zainwestować w rolety  bądź zasłony zaciemniające. One całkowicie odcinają dopływ światła z zewnątrz. To dobre rozwiązanie dla osób pracujących na zmiany, które w dzień chcą się porządnie wyspać. 

© 2022 Firany w nowoczesnych wnętrzach · Crumbs Theme by WPCrumbs